Bio

JĀNIS BUKUMS

Jānis Bukums – Latvijā pazīstams roka dziedātājs, kurš aktīvi darbojas rokmūzikā kopš 1989. gada. Viņa dziedātās dziesmas – “To piedodu es tev” un “Lūgšana” jau ir kļuvušas par Latvijas roka klasiku.

JĀNIS BUKUMS ir 2014. gadā Rīgā dibināta rokgrupa, ko izveidoja rokmūziķis Jānis Bukums, pieaicinot ģitāristus Artūru Račinski, Arturu Liedi, basģitāristu Andrjusu Jaņunu un bundzinieku Filipu Bataragu.

Jānis Bukums atgriezās Latvijas mūzikas arēnā 2015. gadā ar projektu “JĀNIS BUKUMS” un jaunu albumu “Dzīvs un Savādāks”.

 • 2016. gada 7. aprīlī tika izdots otrais albums “Ugunslietus”, tā angliskā versija publicēta 25. novembrī sadarbībā ar Vācijas mūzikas ierakstu izdevniecību “7US/7HARD”.
 • 2016. gada 13. maijā “JĀNIS BUKUMS” saņēma “Radio SWH Ētera Gada Balvu” nominācijā “Gada Atgriešanās”.
 • 2017. gada 10. februārī “JĀNIS BUKUMS” saņēma “Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu” nominācijā “Gada Balss”.
 • 2017. gada 30. novembrī publicēts videoklips dziesmai “Ziemeļu Dievi” no topošā trešā albuma “Neuzvarētais”, ko plānots izlaist 2018. gadā. Dziesma ir televīzijas raidījuma “Caur Ērkšķiem Uz..” tituldziesma.
 • 2018. gada 12. martā publicēta dziesma “Purple Rain”, kas ir trešais singls no topošā trešā albuma “Neuzvarētais”. Dziesmas oriģinālversiju 1984. gadā publicēja Prinss Rodžers Nelsons.
 • 2018. gada 1. jūnijā grupa publicē ceturto singlu un mūzikas video “Vien Tev” no topošā albuma “Neuzvarētais”. Galvenajā lomā – aktrise un modele Lelde Dreimane. Klipa autori – grupas basģitārists Andrjus Jaņuns un Rita Bērziņa (Susurs).
 • 2018. gada 19. oktobrī grupa publicē kopdziesmu un video “Parasts Stāsts” ar X-faktora finālisti Līgu Rīderi.
 • 2018. gada 29. novembrī grupa publicē trešo albumu “Neuzvarētais”.
 • 2019. gada 8. februārī grupas ģitārists Arturs Liede saņēma “Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu 2018” nominācijā “Gada Mūziķis”.
 • 2019. gada 22. aprīlī grupa publicē mūzikas video dziesmai “Kas Tas Ir”. Dziesmas un video tapšanā piedalās Rīgas Tehniskās Universitātes karsēju komanda. Vienlaikus grupa izdod arī trešā studijas albuma “Neuzvarētais” 12″ collu vinila plati.
 • 2019. gada 6. decembrī grupa publicē mūzikas video dziesmai “Kad Eņģeļi Raud”, sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.
 • 2020. gada 25. novembrī tiek publicēts grupas 4. albums “7. Dienas Burvis” ar 6 jaunām dziesmām.

Projektā ir apvienojušies pieredzējuši, nopelniem bagāti mākslinieki un jauni, talantīgi, dažādus žanrus pārstāvoši mūziķi, lai radītu un spēlētu eklektisku rokmūziku bez muzikāliem un stilistiskiem ierobežojumiem.

Projekta dalībnieki savu muzikālo karjeru laikā ir spēlējuši lielākajos Latvijas un ārzemju festivālos, mūzikas pasākumos un klubos – “Liepājas Dzintars”, “Saldus Saule”, “Roks par neatkarību”, “Sinepes un medus”, “Roks pret narkotikām”, “Roks apkārt Baltijas jūrai” un daudzos citos!

Mūziķi ir koncertējuši Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Armēnijā, Zviedrijā, Vācijā un Spānijā; ir bijuši TV raidījumu vadītāji un Radio dīdžeji, kā arī filmējušies mākslas filmās, reklāmās, video klipos un daudzos citos projektos. Piedalījušies dažādos muzikālos projektos un ierakstu sesijās (Latvijā un ārzemēs).

Sastāvs:
Jānis Bukums vokāls
Arturs Liede – ģitāra
Gunārs Orlovskis – ģitāra
Andrjus Jaņuns – bass
Filips Batarags – bungas