Bio

JĀNIS BUKUMS

Jānis Bukums – Latvijā pazīstams roka dziedātājs, kurš aktīvi darbojas rokmūzikā kopš 1989. gada. Viņa dziedātās dziesmas – “To piedodu es tev” un “Lūgšana” jau ir kļuvušas par Latvijas roka klasiku.

Jānis Bukums atgriezās Latvijas mūzikas arēnā 2015. gadā ar projektu “JĀNIS BUKUMS” un jaunu albumu “Dzīvs un Savādāks”.

  • 2016. gada 7. aprīlī tika izdots otrais albums “Ugunslietus”, tā angliskā versija publicēta 25. novembrī sadarbībā ar Vācijas mūzikas ierakstu izdevniecību “7US/7HARD”.
  • 2016. gada 13. maijā “JĀNIS BUKUMS” saņēma “Radio SWH Ētera Gada Balvu” nominācijā “Gada Atgriešanās”.
  • 2017. gada 10. februārī “JĀNIS BUKUMS” saņēma “Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu” nominācijā “Gada Balss”.
  • 2017. gada 30. novembrī publicēts videoklips dziesmai “Ziemeļu Dievi” no topošā trešā albuma “Neuzvarētais”, ko plānots izlaist 2018. gadā. Dziesma ir televīzijas raidījuma “Caur Ērkšķiem Uz..” tituldziesma.
  • 2018. gada 12. martā publicēta dziesma “Purple Rain”, kas ir trešais singls no topošā trešā albuma “Neuzvarētais”. Dziesmas oriģinālversiju 1984. gadā publicēja Prinss Rodžers Nelsons.
  • 2018. gada 19. aprīlī Jānis Bukums saņēma “Alternative.lv Gada Balvu” nominācijā “Zelta Bumbieris”.
  • 2018. gada 1. jūnijā grupa publicē ceturto singlu un mūzikas video “Vien Tev” no topošā albuma “Neuzvarētais”. Galvenajā lomā – aktrise un modele Lelde Dreimane. Klipa autori – grupas basģitārists Andrjus Jaņuns un Rita Bērziņa (Susurs).

Projektā ir apvienojušies pieredzējuši, nopelniem bagāti mākslinieki un jauni, talantīgi, dažādus žanrus pārstāvoši mūziķi, lai radītu un spēlētu eklektisku rokmūziku bez muzikāliem un stilistiskiem ierobežojumiem.

Projekta dalībnieki savu muzikālo karjeru laikā ir spēlējuši lielākajos Latvijas un ārzemju festivālos, mūzikas pasākumos un klubos – “Liepājas Dzintars”, “Saldus Saule”, “Roks par neatkarību”, “Sinepes un medus”, “Roks pret narkotikām”, “Roks apkārt Baltijas jūrai” un daudzos citos!

Mūziķi ir koncertējuši Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Armēnijā, Zviedrijā, Vācijā un Spānijā; ir bijuši TV raidījumu vadītāji un Radio dīdžeji, kā arī filmējušies mākslas filmās, reklāmās, video klipos un daudzos citos projektos. Piedalījušies dažādos muzikālos projektos un ierakstu sesijās (Latvijā un ārzemēs).

Grupa "JĀNIS BUKUMS"

“JĀNIS BUKUMS” – Andrjus Jaņuns, Filips Batarags, Jānis Bukums, Artūrs Račinskis, Arturs Liede